Granada

Granada je historické mesto nachádzajúce sa v regióne Andalúzia v južnom Španielsku na úpäti hôr Sierra Nevada. Napriek tomu, že je Granada len 1 hodinu jazdy autom od pobrežia Stredozemného mora, leží v nadmorskej výške až 738 metrov.

Alhambra

Sierra Nevada je najjužnejšie lyžiarske stredisko v Európe, kde je zvyčajne možné lyžovať od novembra do mája. Ak si chcete v jeden deň zalyžovať na čerstvom snehu, vykúpať sa v mori a opaľovať sa na piesočnatej pláži, v Andalúzii to je možné.

V Granade sa nachádza jedna z najvýznamnejších a najnavštevovanejších historických pamiatok v Španielsku – maurský palácový komplex Alhambra. Pôvodnú pevnosť postavili v roku 889. V roku 1333 ju Jusuf I, Sultán z Granady, dal prestavať na kráľovský palác. V 15. storočí Alhambru ovládli Kresťania, no krátko na to upadol celý komplex na stáročia do zabudnutia a zmenil sa na ruiny. Až v 19. storočí ju objavili cestovatelia a učenci a začal sa proces rekonštrukcie. Dnes je Alhambra jedným z chránených historických objektov na zozname UNESCO.

Costa Travel ponúka jednodňový fakultatívny výlet do Granady s návštevou paláca Alhambra so slovenským sprievodcom.

Poskladajte si vašu dovolenku v Španielsku

Golfové dovolenky na Costa del Sol s Costa Golf www.costagolf.sk